Dino-tydzień pełen odkryć! – gr. II
Grupa II przez cały tydzień bawiła się w świecie dinozaurów.
Grupa II przez cały tydzień bawiła się w świecie dinozaurów.
W grupie „Sówki” w ostatnim tygodniu lutego dzieci przeprowadzały eksperymenty. Sprawdzały co przyciąga magnes, poznawały zjawiska przyrody, przyczyny powstawania wulkanów i miejsca na świecie z aktywnymi lub uśpionymi wulkanami. Wykonywały makiety wulkanów z tektury i bibuły.
Poznajemy kulturę, tradycje , zabytki i pyszną kuchnie Włoch.
Dziękujemy Pani Marzenie, babci Melanii za przyjście do grupy Żabek i zapoznanie dzieci z zawodem groomera.
Biedronki wykonały podusie – przytulanki do spania po obiadku.
W piątek 20 lutego nasze przedszkole gościło teatr „Kanon” z Krakowa. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały spektakl pt. „Krasnal Pączek”. Przedstawienie opowiadało o sympatycznym krasnalu, który uwielbiał słodycze i nie potrafił sobie ich odmówić. Pączki, cukierki i ciasteczka były jego codziennym przysmakiem, przez co stał się bardzo leniwy i niechętny
Zabawy na śniegu grupy VI „Z górki na pazurki”.
Już niedługo bal karnawałowy. W grupie III dzieci poznawały i inscenizowały bajki i postacie z bajek oraz planowały kim będą na balu. W „kąciku książki” urządziliśmy wystawę ulubionych bajek a dzieci zrobiły sobie zakładkę do książki.
Grupa III „Sówki” chętnie wychodziła na zimowe spacery w czasie ferii . Dzieci poznały też zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Nie zapominaliśmy o dokarmianiu ptaków, aby mogły przetrwać ten trudny czas.
Spotkanie przedszkolaków z wybitnym sportowcem – skoczkiem narciarskim Panem Krzysztofem Leśniak. Podczas spotkania Pan Krzysztof wraz ze swoim synem przybliżył tajemnice skoków narciarskich . Bardzo dziękujemy za spotkanie.
W tym tygodniu dzieci z grupy II bawiły się z Panią Zimą :).
Minął kolejny, aktywny tydzień w grupie Biedronek :).
W ostatnim tygodniu stycznia w gr III dzieci poznawały zawody i opowiadały o zawodach swoich rodziców. Chętnie bawiły się w różne zawody, projektowały plakaty i tworzyły gry planszowe.
Celem zajęć było przybliżenie kultury, symboli narodowych, tradycyjnej kuchni naszego sąsiada- Ukrainy.
Rozwijanie koncentracji uwagi, cierpliwości, małej motoryki.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z poszczególnych grup przygotowały piękne przedstawienia, w które włożyły całe swoje serca. Były wierszyki, piosenki, tańce i uśmiechy, które mówiły więcej niż tysiąc słów. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty, a na twarzach zaproszonych gości nie brakowało radości i wzruszenia.Na zakończenie