Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji

PODATKU NA RZECZ

Przedszkola Samorządowego nr 5 w Skawinie

Po raz KOLEJNY mogą Państwo wesprzeć działania edukacyjne naszej placówki,

co pozwoli na zakup nowoczesnych i niezbędnych pomocy dydaktycznych,

doposażeniu sal oraz wspomoże inne działania, na które do tej pory nie posiadaliśmy środków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty 1% podatku.

Za rok 2021 dla naszej placówki wpłynęły wpłaty w łącznej kwocie 3000,24 zł.

ZAKUPIONY ZOSTAŁ DUŻY EKRAN MULTIMEDIALNY ZE STOJAKIEM DLA DZIECI (resztę kwoty dołożyła Rada Rodziców)

Zapraszamy do czynnego udziału w akcji, a zarazem prosimy o rozpowszechnienie wśród rodziny i znajomych.

Numer KRS: 0000052078

Nazwa placówki: PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 5 W SKAWINIE

Drodzy Rodzice, informujemy, że na 14 lutego zaplanowaliśmy dla dzieci ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ  prowadzoną przez animatorkę.

Zabawa odbędzie się w Ośrodku  Kulturalno-Rekreacyjnym  „Gubałówka” w Skawinie.

Koszt zabawy  pokrywa Rada Rodziców.

Dzieci będą miały wykonywane zdjęcia, które będą do nabycia przez chętnych rodziców w późniejszym terminie.

Prosimy  o przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci.

Więcej informacji udzielą wychowawcy poszczególnych grup.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2022

nasza biblioteczka  przedszkola została wzbogacona o nowości wydawnicze dla dzieci.

Przedszkolaki chętnie korzystają z nowych książek.

Podczas popołudniowych zajęć rozwijają zainteresowania czytelnictwem,  literaturą dziecięcą.

Wzbogacają zasób słownictwa, wiedze ogólną.

Rozwijają kreatywność, koncentracje uwagi, empatię.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 :

„ Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych”

nasze przedszkole otrzymało w grudniu 2022 r. środki finansowe na zakup książek w kwocie 3750 zł.

Nasz księgozbiór wzbogacił się o 152 książki, w tym o 8 audiobooków. Poza zakupem książek, przedszkole realizowało działania promujące czytelnictwo.

Program Narodowego Rozwoju Czytelnictwa swoją dotacją na zakup książek dla dzieci pomógł doposażyć przedszkolną biblioteczkę.

Dotychczasowy zbiór pozycji książkowych został wzbogacony o pozycje współczesnej literatury oraz książki już zapomniane.

Nowe książki pozwalają dzieciom rozbudzić zainteresowanie ich czytaniem,

dostarczają wielu wrażeń związanych z poznawaniem nowych bohaterów i ich przygód.

W działania zostali włączeni rodzice, nauczyciele oraz biblioteki z miasta Skawina.

Zrealizowano następujące działania :   zajęcia czytelnicze prowadzone w przedszkolu przez pracowników bibliotek- bajkoterapia  ,

konkursy czytelnicze , czytanie książek w zajęciach popołudniowych ,

ilustrowanie przez dzieci przygód bohaterów  przeczytanych książek,

zaplanowanie tematów kompleksowych związanych z zakupionymi pozycjami np. " Mali przyrodnicy"

,"Nela poznaje świat" itp. na podstawie przeczytanych przygód wybranych bohaterów,

tworzenie dalszego ciągu historii wspólne z dziećmi.

Książki znajdują się w opisanej,  specjalnie przygotowanej biblioteczce w ogólnolnodostępnym dla wszystkich dzieci miejscu.