Dnia 7.06.2022 r. po raz pierwszy w naszym  przedszkolu  odbył się

I Gminny Międzyprzedszkolny Przegląd piosenki angielskiej „ YOU CAN SING”

pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko.

Zgłosiło się 8  wykonawców w tym również duety z czterech Gminnych Przedszkoli Samorządowych w Skawinie.

Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury.

Przegląd jest inicjatywą nauczycieli Przedszkola Samorządowego nr 5 w Skawinie,

która promuje rozwijanie talentu uzdolnionych dzieci, rozwijanie umiejętności wokalnych i językowych.

Rozbudza zamiłowanie do śpiewu i propaguje, jak również motywuje dzieci do nauki języków obcych

poprzez piosenkę w ciekawy i przyjemny sposób.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi za objęcie naszego przeglądu Honorowym Patronatem

oraz życzliwe wsparcie nas w tym wydarzeniu.

Na początku czerwca rozstrzygnięto Konkurs Ogólnopolski pt. " Eko-Komputer moich marzeń".

Z pośród nadesłanych prac jury wyłoniło zwycięzców:

Przedszkole Publiczne nr 20 z Radomia

Gumisiowe Przedszkole z Siemianowic Ślaskich

Przedszkole Publiczne nr 1 z Rzeszowa .

Wszystkim bardzo serdecznie GRATULUJEMY !

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazujemy list Ministra Zdrowia dotyczący szczepień ochronnych dzieci i młodzieży.

Drodzy Rodzice!

Nasza przedszkole bierze udział w profilaktycznym programie edukacyjnym “Realnie odpowiedzialni”.

Program został przygotowany przez ekspertów ze Stowarzyszenia Strefa Wsparcia.

Jest on częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się. Połącz się.” planowanej na 2022 rok.

Program ten powstał by walczyć z nadużywaniem i nieodpowiednim korzystaniem z ekranów przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Ważnym celem programu jest uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci.