ZAMIERZENIA EDUKACYJNE - GRUPA V

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE

NA MIESIĄC CZERWIEC  W GRUPIE V.

1. DZIECI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA.

• Poznanie ciekawostek dotyczących życia dzieci na innych kontynentach.
  • Wdrażanie do poszanowania członków rodziny i rówieśników.
  • Poznanie praw dziecka uświadomienie, że wszyscy ludzie mają równe prawa.
  • Kształtowanie poczucia tolerancji wobec innych, dostrzeganie różnic  i podobieństw między ludźmi.
  • Mierzenie długości wybranych przedmiotów dowolnie obraną jednostką miary, gromadzenie doświadczeń prowadzących do odkrywania stałości długości
  • Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i wyciągania wniosków.
  • Tworzenie atmosfery dobrej zabawy, motywowanie dzieci do współdziałania .

2.  BEZPIECZNE WAKACJE.

• Poznanie stałego naturalnego następstwa czasu – cykliczność pór roku.
  • Poznanie charakterystycznych cech lata-rozwijanie kreatywności  i logicznego myślenia.
  • Zwrócenie uwagi na konieczność  ochrony środowiska, budzenie zainteresowania światem przyrody.
  • Kształtowanie umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa  w obliczu zagrożeń
  • Utrwalenie znajomości określeń dotyczących położenia przedmiotów  w przestrzeni i umiejętności posługiwania się nimi .

3. POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

• Kształtowanie zainteresowania geografią Polski stwarzanie sytuacji sprzyjających swobodnemu wypowiadaniu się.
  • Poznanie zasad bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku, utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą.
  • Rozumienie konieczności pożegnania kolegów, zabawek oraz wychowawcy
  • Zwrócenie uwagi na miły czas dzieciństwa spędzonego w przedszkolu.
  • Stwarzanie sytuacji umożliwiających samodzielne badanie, kształtowanie postawy twórczego badacza.
  • Utrwalenie umiejętności liczenia w zakresie możliwości dzieci